W dziale BLOG publikuję luźne treści, a w dziale STRONA GŁÓWNA informacje dotyczą moich produkcji

Analiza wiersza z filmu Imponderabilia


Imponderabilia blog miniaturaMój najnowszy film "Imponderabilia" miał premierę 8 marca tego roku (dokładnie w dzień kobiet). Był to bardzo rozbudowany projekt, dlatego wraz z filmem pojawił się szereg materiałów jemu poświęconcyh. Wydałem kulisy tworzenia, prezentację efektów specjalnych, vlog omawiający kilka ciekawych kwestii dotyczących motywów użytych w filmie oraz nawet soundtrach wzbogacony także o utwory jedynie rozpatrywane do użycia w filmie. Powstało też kilka zwiastunów oraz nawet klip w którym wyrecytowałem w studio cały wiersz do kamery bez jednego zająknięcia.

Czym są mock-upy i jak je tworzyć?

miniaturkablogmockupDefinicji enigmatycznego dla większości słowa „mock-up” próżno szukać w słowniku czy nawet polskiej Wikipedii – najpopularniejszej encyklopedii internetowej. A w papierowych ich wydaniach [encyklopedii wszelakich] tym bardziej.

Zbiór najciekawszych kanałów serwisu YouTube

yt2015sdsd

Witam. Dzisiaj przygotowałem dla Was zestawienie kilkunastu szalenie ciekawych kanałów na YouTubie. W swoim rankingu nie sugerowałem się ilościami subskrypcji twórców gdyż jak wiadomo ich liczba zupełnie nie przekłada się na jakość publikowanych treści (największą publiczność skupiają kanały osób zgrywających jedynie gameplaye z gier okraszone ich nudnym komentarzem). W dzisiejszym artykule chciałbym właśnie przybliżyć kanały, które polskiej społeczności widzów YouTube'a być może nie są tak bardzo znane. Przed Wami lista nietuzinkowych kanałów na YouTubie. A na samym końcu zaprezentowałem również rodzimych twórców! Zapraszam do oglądania i komentowania. 

Czemu Wardęga jest dla mnie wiejskim głupkiem?

Sawardega2323Sylwester Adam Wardęga to bezsprzecznie jedna z barwniejszych postaci polskiego YouTube'a. Swoje konto założył już bardzo dawno temu w celu prezentowania internautom swoich publicznych wygłupów a dziś jest najbardziej znanym polskim żartownisiem. Zgodnie z tym co sugeruje tytuł w tym wpisie dowiecie się dlaczego uważam go za kogoś kim określiłem go już w tytule.

10 powodów upadku mojego kanału na YouTube

test0200

Jakiś czas temu przeprowadziłem na swoim oficjalnym profilu mojej strony internetowej w serwisie Facebook sondę w której zapytałem się swoich czytelników czy byliby zainteresowani powstaniem dzisiejszego artykułu.

10 rzeczy, które ułatwiają mi życie

miniaturka 10przedmiotowW dzisiejszym wpisie blogowym poznacie 10 przedmiotów z których korzystam już od dawna i które sobie chwale. Pomagać mi one będą w różnych dziedzinach. Mam je zawsze przy sobie od lat i z pewnością będę miał przez kolejne. Zapraszam do czytania!

Recenzja myszki Tracer Flipper RF

myszka0001

W dzisiejszym wpisie blogowym opowiem o testach najnowszej myszki Tracera - Flipper RF. Jest to bardzo ciekawa odmiana komputerowej myszki z uwagi na jej niecodzienny kształt, bowiem trzyma się ją w inny sposób.

6 nierealnych filmowych scen

actionW dzisiejszym wpisie blogowym przytoczę 5 znanych sytuacji z filmów, które nie miałyby prawa wydarzyć się naprawdę. Na poczynienie tego artykułu wpadłem wczoraj po seansie jednego z tegorocznych filmów akcji. Myślę, że więcej wyjaśniać nie muszę, dlatego od razu przejdę do wypunktowanej listy.

Jak zrobić ramię mikrofonowe

ramieW swoim ostatnim wpisie blogowym opowiadałem o tym jak stworzyć pazury Wolverina za mniej niż 40 złotych. Natomiast dzisiaj opowiem jakim sposobem zrobiłem sobie fantastyczne, sprytne ramię mikrofonowe, również w niskiej cenie. 

Jak zrobić pazury Wolverina za mniej niż 40 złotych

x men wolverineW dzisiejszej notce blogowej opiszę sposób wykonania prowizorycznych pazurów znanej postaci komiksowej i filmowej. Wolverina z uniwersum X-Men.

 

Jak YouTube wymusza wstępowanie do korporacji

ytfuckW dzisiejsyzm wpisie blogowym przedstawię Wam w jak paskudny sposób YouTube traktuje swoich partnerów i wymusza na nich przystępowanie do partnerstw typowo korporacyjnych.

 

4 lata Maxa Sempera

mx2013

Zanim zacznę wpis, chciałbym zaznojomić tych, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest "machinima". Otóż, jest to technika animacji polegająca na wykorzystaniu obrazu generowanego przez silniki graficzne w celu tworzenia animowanych filmów fabularnych. Skoro już wiecie, zapraszam do lektury. 

Dokładnie cztery lata temu swoją premierę miała ostatnia część "Maxa Sempera". Była to machinima stworzona jako kontynuacja pierwszej częśc, która pojawiła się w marcu zeszłego samego roku. Podobnie jak część pierwsza, została stworzona w oparciu o silnik graficzny z gry Grand Theft Auto 4. W roku 2009 internet zalała cała masa produkcji odnoszących się do realiów GTA. Powstawały filmy dłuższe i krótsze, lepsze i gorsze. Nikt jednak wtedy nie rzucił sobie wyzwania (albo mu się to nie udało) stworzenia "epickiej" machinimy. I w to miejsce postanowiłem wskoczyć ja, napisać ciekawą (jak na machinimę) historię, obrać ją w nienaganny montaż, pasującą muzykę i zaserwować widzom niespodziewane zwroty akcji. I tym sposobem powstała historia Maxa Sempera licząca sobie 20 minut. A wtedy było to naprawdę coś, gdyż machinimy tworzone przez graczy zwykle nie były takie długie.

Czołówki seriali z dawnych lat

blog 80 90Dzisiaj chciałbym przedstawić wybrane, niezapomniane czołówki popularnych seriali z lat 80 i 90. Jest to lista subiektywna ponieważ seriali z tego okresu znajdziemy jeszcze więcej, ale chciałem przytoczyć tylko te, które sam oglądałem i miło mi się kojarzą. Czołówki dawnych seriali zawsze miały w sobie "to coś". Człowiek obowiązkowo czekał na rozpoczęcie się ulubionego serialu by usłyszeć piękne, charakterystyczne melodie, którymi darzył nas każdy z nich.

 

Polubiłem polskie kino

polubilempolskiekino

Muszę się Wam do czegoś "przyznać". Polubiłem nasze rodzime produkcje filmowe. I jest to już któryś miesiąc z kolei w którym z zapartym tchem wyczekuję właśnie polskiej produkcji na dużych ekranach. A postanowiłem o tym napisać ponieważ zawsze omijałem polskie kino bardzo szerokim łukiem. I zawsze byłem dyżurnym krytykiem wszystkiego co polskie. Nastał więc czas na zrewidowanie swoich poglądów. I oddanie co cesarskie cesarzowi. Choć fakt polubienia naszego kina mogę uargumentować w pewien ciekawy sposób - kino polskie z biegiem lat zaczęło przypominać kino skandynawskie (ach! To zamiłowanie Skandynawów do smutnych historii!), a to jest właśnie moim ulubionym już od dawna. Nie będzie więc tajemnicą fakt, że w tytułach z tego wpisu znajdą się wyłącznie dramaty. Przygotowałem listę najlepszych polskich filmów jakie obejrzałem w ostatnim czasie i tych na które czekam. Jest to ranking nowych produkcji także możecie odetchnąć z ulgą bo żadnym "Potopem" czy "Ogniem i mieczem" na pewno katować Was nie będę. Obok tytułu każdego z filmów znajdziecie też mój krótki komentarz. Zapraszam do czytania i oglądania. Chciałem wrzucić również i zwiastun obok każdej pozycji ale szybko ta myśl wyparowała z mojej głowy gdy przypomniałem sobie, że Polacy nie umieją robić dobrych zwiastunów filmowych. Krótkie opisy filmów zaczerpnąłem z serwisu Filmweb.pl.

Nie jest dobrze

Nie jest dobrze

Tak, nie jest dobrze - ale może być lepiej. Do czego tutaj się odnoszę? Do swojego nowo zakupionego asortymentu filmowego. Jak zapewne doskonale wiecie z poprzedniej mojej notki blogowej, w ostatnim czasie nabyłem trochę akcesoriów, które miały pomóc mi w tworzeniu nowych materiałów filmowych, poprawiając tym samym ich jakość.

Rozbudowuję swój warsztat

obiektywy

Dzisiejszego dnia wszedłem w posiadania nowych akcesoriów do filmowania! Nabyłem dwa obiektywy do swojego Canona a są nimi popularna "filmowa"  50-tka f1.8 i "efekciarskie" rybie oko 8mm Samyanga. By zaoszczędzić nabyłem oba obiektywy w używanym stanie. Samyang prezentuje się naprawdę znakomicie, 50-tka troszkę mniej. Nie miałem jeszcze okazji "sprawdzić ich w boju", ale na kiedyś na pewno ujrzycie film nagrany dzięki nim - w końcu to dla filmowania je nabyłem.

O machinimach raz jeszcze

machinimy

Mamy dziś miesiąc listopad. Co prawda, kończy się nam on a nie zaczyna, ale kiedy się zaczynał moja strona nie była jeszcze gotowa więc nie mogłem wtedy opublikować wpisu jaki chciałem. A co ma do tego miesiąc listopad i o czym w ogóle chciałbym napisać? Co takiego wydarzyło się w listopadzie 2 lata temu? Ukończyłem i opublikowałem ostatnią część swojej filmowej trylogii będącej machinimą. Dokładnie 2 listopada w Dzień Zaduszny, będący wspomnieniem wszystkich zmarłych. Specjalnie czekałem do tej daty z opublikowaniem filmu by nadać temu wydarzeniu trochę symboliki (była to także część kończąca całą trylogię). Projekt udało mi się skończyć kilka dni przed planowaną datą publikacji.

Wędka zamiast ryby

konkurskoiniec

Pisałem już w poprzedniej notce blogowej o swojej dwukrotnej wygranej w konkursie chipsów Lay's na wymyślenie marzenia ziemniaka do spełnienia. Konkurs dobiegł właśnie końca. Niestety nie zdołałem wygrać nagrody tygodniowej (20 000 złotych) o którą zaparcie walczyłem ale coś jednak udało mi się zgarnąć. W tym wpisie pragnę przedstawić Wam prace zgłoszone na ten konkurs - kompozycje z ziemniaków. Nie ma przy nich podpisów, bo te dodawało się już w specjalnym generatorze na stronie konkursowych, ale mniejsza o to. Poniżej przedstawiam prace jakie stworzyłem dla siebie jak i również dla znajomych.

Ostatnie newsy:

Moje Hot16Challenge

Hot16Challenge2 to globalna akcja mająca na celu wsparcie medyków w walce z epidemią koronawirusa jaka spadła na świat w 2020 roku. Wyzwanie polegało na nagraniu 16 wersów jeśli zostałeś przez kogoś nominowany w jego kawałku i nominowaniu kolejnych osób do akcji na końcu swojego utworu. I tak właśnie się stało. Grupa Abstrachuje nominowała księdza Dobro-Dobro a ksiądz nominował mnie. Dziś prezentuje swoją odpowiedź:

 


Więcej…

Poradnik o tanim zwiedzaniu Wenecji!

W Wenecji do tej pory byłem tylko dwa razy. Kiedy odwiedzałem ją pierwszy raz już podskórnie czułem, że będę chciał tam wrócić. I wróciłem. Przywożąc ze swego zaledwie drugiego wyjazdu aż poradnik o tym jak tanio podróżować do Wenecji. Zapraszam na mój film podróżniczy.

  

 

Premiera filmu "Imponderabilia"

Jest mi szalenie miło poinformować, iż 8 marca mój nowy film zadebiutował w sieci. "Imponderabilia" to eksperymentalny poemat filmowy mojego autorstwa inspirowany kinem Terrence'a Malicka, Xaviera Dolana oraz trenami Jana Kochanowskiego.
Film trafił również do bazy Filmwebu - największej polskiej bazy filmów w internecie. Poniżej prezentuje sam film oraz wszystkie materiały, które go dotyczą (making of, soundtrack, zwiastuny itp).

 

Więcej…

5 miast w 5 dni. Film z mojej niezwykłej tegorocznej podróży

W maju tego roku w ciągu pięciu dni byłem obecny w 5 różnych miastach na terenie 3 państw! Oto film video z tej niezwykłej podróży. Moja najnowsza produkcja "5 Cities in 5 Days" do obejrzenia poniżej. 

 

 

Wystawa z moimi zdjęciami w krakowskim klubie

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zdjęcia z mojej debiutanckiej sesji fotograficznej jako model były wystawione na wernisażu fotografki - Sylwii Macholi w krakowskim klubie Pozytywka (we wrześniu odbyła się ich druga prezentacja, tym razem w Sopocie). Zdjęcia te, były również jej pracą dyplomową. W rozwinięciu newsa oficjalny plakat oraz kilka zdjęć prezentujących tę wystawę. Zdjęcia zobaczysz klikając "Czytaj więcej...".  

Więcej…

Reklama